III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Czego uczniowie dowiedzą się na lekcjach przedsiębiorczości?

6 sierpień 2018

Na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości uczniowie dowiedzą się, jakie są filary gospodarki rynkowej i w jaki sposób ona funkcjonuje, a także jaką rolę odgrywa w niej państwo.

Czytaj całość

Na czym polega wymiana międzynarodowa na studiach?

1 sierpień 2018

Na polskich uczelniach studenci mają możliwość brać udział w różnego rodzaju stypendiach, polegających na odbyciu częściowych studiów na uniwersytetach zagranicznych. Najpopularniejszym programem, który umożliwia tego rodzaju wyjazdy, jest Erasmus Plus.

Czytaj całość

Jak przygotować się do pierwszej rozmowy o pracę?

25 lipiec 2018

Dla wielu spośród nas poszukiwanie pierwszej pracy stanowi duże wyzwanie, a rozmowa kwalifikacyjna może powodować stres. Aby zaoszczędzić sobie nerwów, przede wszystkim powinniśmy się do tego wydarzenia dobrze przygotować.

Czytaj całość

Jak wygląda matura ustna z języka polskiego?

2 czerwiec 2018

Matura ustna z języka polskiego przeprowadzana jest w szkołach średnich w 2018 roku pomiędzy 9 a 22 maja. W sumie do uzyskania mamy czterdzieści punktów. Aby zdać, potrzebujemy zdobyć przynajmniej 30% z nich.

Czytaj całość

Na czym polega system boloński na studiach?

29 maj 2018

Proces boloński – określany często jako system boloński – to program, którego zadaniem jest zwiększenie prestiżu europejskiego szkolnictwa wyższego i zbliżenie jego poziomu do tego, jaki mają uczelnie w Stanach Zjednoczonych. 

Czytaj całość

Założenia programu Erasmus Plus

17 maj 2018

Program Erasmus Plus kojarzymy przede wszystkim z międzynarodową wymianą studencką, warto jednak wiedzieć, że ma on szerszy zakres. Składa się z trzech tzw. akcji: pierwszej – mobilności edukacyjnej, drugiej – współpracy poświęconej wymianie różnego rodzaju praktyk i innowacji oraz trzeciej – wsparcia na rzecz reform polityk. 

Czytaj całość

Jak się przygotować, żeby dostać się na filologię angielską?

14 maj 2018

Podczas rekrutacji na studia na kierunku filologia angielska brana jest pod uwagę przede wszystkim ocena z egzaminu maturalnego z języka angielskiego, ewentualnie również z innych przedmiotów.

Czytaj całość

Jak sobie radzić ze stresem maturalnym?

27 marzec 2018

Matura to jedno z najważniejszych doświadczeń w naszym życiu – nie bez powodu jest ona określana również jako egzamin dojrzałości. Z czego to wynika? Po pierwsze, uzyskanie pozytywnego wyniku ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia naszego rozwoju zawodowego, gdyż wśród kryteriów na wiele stanowisk znajduje się posiadanie wykształcenia średniego.

Czytaj całość

Dlaczego warto uczyć się niemieckiego?

20 marzec 2018

Języka niemieckiego warto uczyć się z wielu powodów. Przede wszystkim jego znajomość jest niezwykle mile widziana – czy w niektórych branżach wręcz pożądana – na rynku pracy. Niemcy to państwo, z którym Polska jest najbardziej związana gospodarczo. Prowadzi z nim najbardziej intensywne kontakty handlowe. Jeżeli opanujemy niemiecki, będziemy mogli w znacznie bardziej pogłębiony sposób uczestniczyć w różnego rodzaju stypendiach i wymianach międzynarodowych w szkole i na studiach niż w przypadku, gdybyśmy znali tylko angielski.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów