III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Dlaczego warto wybrać klasę biologiczną w liceum?

10 październik 2019

W dużym uproszczeniu ludzie dzielą się na osoby o większych predyspozycjach w zakresie nauk ścisłych oraz na te, które większe zdolności przejawiają w odniesieniu do przedmiotów humanistycznych. 

Czytaj całość

Na jakie kierunki studiów możemy rekrutować się z rozszerzoną maturą z matematyki?

20 wrzesień 2019

Obecnie wyniki egzaminów maturalnych stanowią główne kryterium rekrutacyjne przy sporządzaniu list rankingowych na określone studia.

Czytaj całość

Jaki przedmiot warto zdawać na maturze na poziomie rozszerzonym?

9 wrzesień 2019

Wybór przedmiotu bądź też przedmiotów, które będziemy zdawać na maturach na poziomie rozszerzonym, ma bardzo duże znaczenie z punktu widzenia kontynuowania przez nas nauki na kolejnym szczeblu, czyli w szkołach wyższych. Tym samym jest to również ważne w kontekście naszego rozwoju zawodowego.

Czytaj całość

Jak rodzice mogą wspierać swoje dzieci w wyborze szkoły średniej?

21 sierpień 2019

Z pewnością dobrym pomysłem jest dzielenie się przez rodziców z dziećmi swoją wiedzą w odniesieniu do możliwości edukacyjnych we współczesnym świecie.

Czytaj całość

Jaki drugi język obcy jest nauczany w liceum?

7 sierpień 2019

Zgodnie z obowiązującą podstawą programową w liceach ogólnokształcących w Polsce uczymy się dwóch języków. Pierwszym zwykle jest angielski. Jeśli chodzi o ten drugi, szkoły przeważnie oferują nam kilka możliwości.

Czytaj całość

Zalety klasy o profilu humanistyczno-prawniczym

23 lipiec 2019

W III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie uczniowie, którzy podejmą naukę w tej szkole od roku 2019/2020, będą mieć możliwość wyboru klasy o profilu humanistyczno-prawniczym bądź o nachyleniu biologicznym

Czytaj całość

Jak efektywnie wykorzystać czas wakacji?

9 lipiec 2019

Od końca czerwca do początku września trwa długi okres wakacyjny. Warto pamiętać o tym, aby spędzić go w odpowiedni - z punktu widzenia edukacji - sposób. Co to oznacza w praktyce?

Czytaj całość

Największe zalety wycieczek szkolnych

25 czerwiec 2019

Wycieczki szkolne przynoszą szereg korzyści zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Dla tych pierwszych duże znaczenie ma to, aby grupa, której są pewnego rodzaju przewodnikami, była dobrze zintegrowana.

Czytaj całość

Na czym polega rekrutacja uzupełniająca?

11 czerwiec 2019

W przypadku, gdybyśmy nie zdali w pierwszym terminie do upragnionej szkoły średniej, warto skorzystać z drugiej szansy - możliwość tę oferuje nam rekrutacja uzupełniająca.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów