III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Czy warto podjąć studia filologiczne po szkole?

19 luty 2018

Z pewnością w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest ceniona przez pracodawców. Wynika to m.in. z globalizacji, obecności inwestycji zagranicznych i międzynarodowych firm w Polsce, zacieśnianiu współpracy instytucji z różnych państw Unii Europejskiej oraz z faktu, że polskie przedsiębiorstwa sprzedają swoje produkty za granicą.

Czytaj całość

Jak przygotować się do ustnej matury z języka polskiego?

14 luty 2018

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o systematycznej nauce języka polskiego przez cały okres szkoły średniej, gdyż podczas matury ustnej z tego przedmiotu sprawdzane są nasze umiejętności (m.in. analizy, interpretacji, formułowania opinii), nie tylko zaś wiedza. 

Czytaj całość

Czy studia humanistyczne są opłacalne?

31 styczeń 2018

Wprawdzie obecnie do najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy należą specjaliści z zakresu programowania i IT czy absolwenci pewnych kierunków ścisłych, nie oznacza to jednak, że studia humanistyczne są nieopłacalne. Pamiętajmy, że powinniśmy rozwijać się w tych dziedzinach, w których jesteśmy dobrzy i które sprawiają nam satysfakcję. 

Czytaj całość

Jak powinni się uczyć wzrokowcy?

24 styczeń 2018

Wzrokowcy najlepiej przyswajają te informacje, które w pewien dynamiczny i zróżnicowany sposób są wizualizowane, dlatego powinny one być przygotowane tak, aby miały możliwie atrakcyjną formę. Z tego względu wzrokowcom polecane są różne metody skutecznego zapamiętywania, zwłaszcza mind mapy, które rozrysowujemy na kartkach przy użyciu kolorowych flamastrów czy kredek. 

Czytaj całość

Co zmieni się w liceum po reformie szkolnictwa?

3 styczeń 2018

Reforma edukacji w sposób zasadniczy zmienia strukturę polskiego szkolnictwa. Największą modyfikację stanowi z pewnością likwidacja gimnazjów. W nowym kształcie funkcjonować będą szkoły podstawowe, w których nauka będzie odtąd trwać przez osiem lat. 

Czytaj całość

Czy anglistyka to wciąż dobry kierunek studiów?

21 grudzień 2017

Filologia angielska przyciąga wielu studentów. Czy jednak w dalszym ciągu studia te gwarantują znalezienie pracy po ich ukończeniu? Owszem – wynika to z faktu, że zapotrzebowanie zarówno na tłumaczy, jak i nauczycieli języka angielskiego, jest nieustannie bardzo duże. 

Czytaj całość

Jak poradzić sobie ze stresem?

14 listopad 2017

Stres pojawia się zwykle w sytuacjach, w których stoimy przed pewnym wyzwaniem – chodzi na przykład o wystąpienie publiczne, egzamin w szkole czy rozmowę o pracę.

Czytaj całość

Nowa lista lektur po reformie edukacji

6 listopad 2017

Nowa reforma edukacji wprowadza szereg fundamentalnych dla polskiego szkolnictwa zmian – wygaszone mają zostać gimnazja, pojawią się natomiast ośmioletnie szkoły podstawowe, czteroletnie licea oraz pięcioletnie technika.

Czytaj całość

Studia dzienne czy zaoczne?

16 październik 2017

Wielu uczniów szkół średnich, którzy przygotowują się do przystąpienia do egzaminów maturalnych, na wiele miesięcy przed tym zastanawia się już, czy lepiej zapisać się na studia dzienne, czy też zaoczne. 

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów