III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Program nauczania w liceum dla absolwentów gimnazjum

5 luty 2019

W związku z wejściem w życie nowej ustawy reformującej polskiej szkolnictwo, przeobrażeniu uległa cała struktura oświaty. Główną zmianę stanowi usunięcie gimnazjów.

Czytaj całość

Laureaci konkursów a rekrutacja w 2019 roku

22 styczeń 2019

Nowa reforma edukacji zmieniła polski system oświatowy w sposób zasadniczy. Z tego powodu warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak w nowej rzeczywistości będzie przebiegać rekrutacja do szkół średnich.

Czytaj całość

Czy oceny na świadectwie mają wpływ na wynik rekrutacji do liceum?

20 grudzień 2018

Reforma edukacji, która w niedawnym czasie weszła - i dalej wchodzi - w życie, wprowadziła wiele zmian w polskim szkolnictwie. Oczywiście najwięcej w mediach mogliśmy usłyszeć o wygaszaniu gimnazjów, czyli o stopniowej ich likwidacji.

Czytaj całość

Świadectwo czy egzamin - co liczy się w rekrutacji do liceum?

7 grudzień 2018

W związku ze zmianami, które zostały wprowadzone w życie w wyniku przyjęcia ustawy reformującej polską oświatę, rodzice i uczniowie zadają sobie wiele pytań na temat kształtu szkolnictwa i różnych zagadnień z nim związanych.

Czytaj całość

Najważniejsze informacje o rekrutacji ósmoklasistów

30 listopad 2018

Szkolnictwo w Polsce zostało w ostatnim czasie w dużym stopniu zreorganizowane, co więcej – wiele zmian w dalszym ciągu wprowadzanych jest w życie.

Czytaj całość

Ostatni rocznik gimnazjalistów - jak przebiega ich rekrutacja do liceum?

20 listopad 2018

W ostatnim czasie doszło do dużych zmian w strukturze polskiego szkolnictwa. Wynika to z faktu, że wprowadzona została reforma oświaty. 

Czytaj całość

Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 - najważniejsze zasady

31 październik 2018

Warto przypomnieć, że nowa reforma edukacji przynosi wiele zmian – m.in. wygaszenie gimnazjów oraz wprowadzenie ośmioletniej szkoły podstawowej.

Czytaj całość

Kryteria w rekrutacji do liceum na roku 2019/2020

18 październik 2018

Zgodnie z założeniami nowej reformy oświaty funkcjonować zaczęły ośmioletnie szkoły podstawowe, natomiast wygaszone zostać mają gimnazja. Co to zmieni, jeśli chodzi o rekrutację do liceów, w tym do III Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie? 

Czytaj całość

Matura pisemna z języka polskiego – jak wygląda?

5 październik 2018

Pisemny egzamin maturalny z języka polskiego w zakresie rozszerzonym jest pierwszym, do którego przystąpimy w maju 2019 roku. Z czego składa się test?

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów