III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Jak poradzić sobie ze stresem?

14 listopad 2017

Stres pojawia się zwykle w sytuacjach, w których stoimy przed pewnym wyzwaniem – chodzi na przykład o wystąpienie publiczne, egzamin w szkole czy rozmowę o pracę.

Czytaj całość

Nowa lista lektur po reformie edukacji

6 listopad 2017

Nowa reforma edukacji wprowadza szereg fundamentalnych dla polskiego szkolnictwa zmian – wygaszone mają zostać gimnazja, pojawią się natomiast ośmioletnie szkoły podstawowe, czteroletnie licea oraz pięcioletnie technika.

Czytaj całość

Studia dzienne czy zaoczne?

16 październik 2017

Wielu uczniów szkół średnich, którzy przygotowują się do przystąpienia do egzaminów maturalnych, na wiele miesięcy przed tym zastanawia się już, czy lepiej zapisać się na studia dzienne, czy też zaoczne. 

Czytaj całość

Lepsze pamięć i koncentracja - jak nad nimi pracować?

6 październik 2017

Chociaż młodzi ludzie w sposób naturalny szybko przyswajają nowe informacje, powinni jednak pamiętać o tym, aby wyrabiać w sobie pewne nawyki sprzyjające nauce. Dlaczego?

Czytaj całość

Skuteczna nauka języków obcych

19 wrzesień 2017

W dzisiejszych czasach nauka języka obcego przychodzi nam łatwiej niż kiedyś. Wynika to z faktu, że każdy z nas posiada sprzęt elektroniczny, za pomocą którego możemy nawet w domu poznawać słownictwo, np. podczas oglądania filmów i seriali albo słuchania muzyki.

Czytaj całość

Codzienna nauka - ile czasu jej poświęcić?

12 wrzesień 2017

Najlepszym sposobem na to, aby osiągać wysokie wyniki w szkole, a jednocześnie mieć pewność, że zdobyta wiedza pozostanie długo w naszej pamięci, jest codzienne, regularne poświęcanie czasu nauce.

Czytaj całość

Materiały pomocnicze podczas egzaminu maturalnego

30 sierpień 2017

Na maturze możemy korzystać z szeregu materiałów pomocniczych. Niektóre z nich mamy prawo mieć ze sobą na egzaminie fakultatywnie, inne zaś – obligatoryjnie. Co ważne, istnieje grupa pomocy, które zapewnia nam szkoła i nie powinny one być przyniesione przez zdającego.

Czytaj całość

Czym jest mindfulness?

18 sierpień 2017

Jeżeli łatwo się stresujemy i nie potrafimy zapanować nad negatywnymi myślami, być może warto sięgnąć po rozwiązanie określane jako mindfulness. Na czym ono polega?

Czytaj całość

Rola snu w codziennej nauce oraz w innych aktywnościach

21 lipiec 2017

Sen odgrywa kluczową rolę w nauce. Od tego, czy nasze pory snu są regularne oraz czy śpimy odpowiednią ilość godzin, zależy nasza zdolność koncentracji i przyswajania dużej ilości informacji.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów