III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Największe zalety wycieczek szkolnych

25 czerwiec 2019

Wycieczki szkolne przynoszą szereg korzyści zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Dla tych pierwszych duże znaczenie ma to, aby grupa, której są pewnego rodzaju przewodnikami, była dobrze zintegrowana.

Czytaj całość

Na czym polega rekrutacja uzupełniająca?

11 czerwiec 2019

W przypadku, gdybyśmy nie zdali w pierwszym terminie do upragnionej szkoły średniej, warto skorzystać z drugiej szansy - możliwość tę oferuje nam rekrutacja uzupełniająca.

Czytaj całość

Jak zmienić szkołę w trakcie roku szkolnego?

28 maj 2019

Szkołę zmieniamy z różnych powodów. Niekiedy wynika to z faktu, że chcemy po raz kolejny spróbować dostać się do placówki, do której nie zdaliśmy ani w pierwszej rekrutacji ani też w uzupełniającej.

Czytaj całość

Matematyka na maturze – dlaczego mimo wszystko jest potrzebna?

26 kwiecień 2019

Od 2010 roku matematyka na nowo zaliczana jest do obowiązkowych przedmiotów na maturze. Pozytywny wynik z tego egzaminu jest niezbędny, aby móc uczestniczyć w rekrutacji na studia, niezależnie od kierunku.

Czytaj całość

Dwa programy nauczania od roku 2019/2020 - najważniejsze różnice

12 kwiecień 2019

Od roku szkolnego 2019/2020 równolegle obowiązywać będą w szkołach średnich dwa programy nauczania. Z czego to wynika?

Czytaj całość

Jaki program będą realizowali w liceum absolwenci 8-klasowej szkoły podstawowej?

29 marzec 2019

Rozłożona w czasie likwidacja gimnazjów stanowi sztandarowy punkt reformy oświaty, która obecnie jest wprowadzana w życie. Projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej ma jednak znacznie szerszy charakter. Zreorganizowany został właściwie cały polski system edukacji.

Czytaj całość

Rekrutacja 2019/2020 - terminy, które trzeba znać

15 marzec 2019

Wprowadzenie reformy edukacji nie pozostało bez wpływu na to, w jaki sposób przeprowadzane jest postępowanie rekrutacyjne do szkół średnich.

Czytaj całość

Kierunki humanistyczne na uczelniach technicznych

22 luty 2019

Na uczelniach technicznych większość kierunków to studia inżynierskie oraz studia poświęcone dyscyplinom ścisłym. Warto jednak wiedzieć, że liczne szkoły wyższe - w tym m.in. ciesząca się dużym prestiżem krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza - umożliwia również zdobycie wykształcenia z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.

Czytaj całość

Program nauczania w liceum dla absolwentów gimnazjum

5 luty 2019

W związku z wejściem w życie nowej ustawy reformującej polskiej szkolnictwo, przeobrażeniu uległa cała struktura oświaty. Główną zmianę stanowi usunięcie gimnazjów.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów