III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Jak sobie radzić ze stresem maturalnym?

27 marzec 2018

Matura to jedno z najważniejszych doświadczeń w naszym życiu – nie bez powodu jest ona określana również jako egzamin dojrzałości. Z czego to wynika? Po pierwsze, uzyskanie pozytywnego wyniku ma kluczowe znaczenie z punktu widzenia naszego rozwoju zawodowego, gdyż wśród kryteriów na wiele stanowisk znajduje się posiadanie wykształcenia średniego.

Czytaj całość

Dlaczego warto uczyć się niemieckiego?

20 marzec 2018

Języka niemieckiego warto uczyć się z wielu powodów. Przede wszystkim jego znajomość jest niezwykle mile widziana – czy w niektórych branżach wręcz pożądana – na rynku pracy. Niemcy to państwo, z którym Polska jest najbardziej związana gospodarczo. Prowadzi z nim najbardziej intensywne kontakty handlowe. Jeżeli opanujemy niemiecki, będziemy mogli w znacznie bardziej pogłębiony sposób uczestniczyć w różnego rodzaju stypendiach i wymianach międzynarodowych w szkole i na studiach niż w przypadku, gdybyśmy znali tylko angielski.

Czytaj całość

Czy warto podjąć studia filologiczne po szkole?

19 luty 2018

Z pewnością w dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest ceniona przez pracodawców. Wynika to m.in. z globalizacji, obecności inwestycji zagranicznych i międzynarodowych firm w Polsce, zacieśnianiu współpracy instytucji z różnych państw Unii Europejskiej oraz z faktu, że polskie przedsiębiorstwa sprzedają swoje produkty za granicą.

Czytaj całość

Jak przygotować się do ustnej matury z języka polskiego?

14 luty 2018

Przede wszystkim powinniśmy pamiętać o systematycznej nauce języka polskiego przez cały okres szkoły średniej, gdyż podczas matury ustnej z tego przedmiotu sprawdzane są nasze umiejętności (m.in. analizy, interpretacji, formułowania opinii), nie tylko zaś wiedza. 

Czytaj całość

Czy studia humanistyczne są opłacalne?

31 styczeń 2018

Wprawdzie obecnie do najbardziej poszukiwanych zawodów na rynku pracy należą specjaliści z zakresu programowania i IT czy absolwenci pewnych kierunków ścisłych, nie oznacza to jednak, że studia humanistyczne są nieopłacalne. Pamiętajmy, że powinniśmy rozwijać się w tych dziedzinach, w których jesteśmy dobrzy i które sprawiają nam satysfakcję. 

Czytaj całość

Jak powinni się uczyć wzrokowcy?

24 styczeń 2018

Wzrokowcy najlepiej przyswajają te informacje, które w pewien dynamiczny i zróżnicowany sposób są wizualizowane, dlatego powinny one być przygotowane tak, aby miały możliwie atrakcyjną formę. Z tego względu wzrokowcom polecane są różne metody skutecznego zapamiętywania, zwłaszcza mind mapy, które rozrysowujemy na kartkach przy użyciu kolorowych flamastrów czy kredek. 

Czytaj całość

Co zmieni się w liceum po reformie szkolnictwa?

3 styczeń 2018

Reforma edukacji w sposób zasadniczy zmienia strukturę polskiego szkolnictwa. Największą modyfikację stanowi z pewnością likwidacja gimnazjów. W nowym kształcie funkcjonować będą szkoły podstawowe, w których nauka będzie odtąd trwać przez osiem lat. 

Czytaj całość

Czy anglistyka to wciąż dobry kierunek studiów?

21 grudzień 2017

Filologia angielska przyciąga wielu studentów. Czy jednak w dalszym ciągu studia te gwarantują znalezienie pracy po ich ukończeniu? Owszem – wynika to z faktu, że zapotrzebowanie zarówno na tłumaczy, jak i nauczycieli języka angielskiego, jest nieustannie bardzo duże. 

Czytaj całość

Jak poradzić sobie ze stresem?

14 listopad 2017

Stres pojawia się zwykle w sytuacjach, w których stoimy przed pewnym wyzwaniem – chodzi na przykład o wystąpienie publiczne, egzamin w szkole czy rozmowę o pracę.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów