III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Skuteczna nauka języków obcych

19 wrzesień 2017

W dzisiejszych czasach nauka języka obcego przychodzi nam łatwiej niż kiedyś. Wynika to z faktu, że każdy z nas posiada sprzęt elektroniczny, za pomocą którego możemy nawet w domu poznawać słownictwo, np. podczas oglądania filmów i seriali albo słuchania muzyki.

Czytaj całość

Codzienna nauka - ile czasu jej poświęcić?

12 wrzesień 2017

Najlepszym sposobem na to, aby osiągać wysokie wyniki w szkole, a jednocześnie mieć pewność, że zdobyta wiedza pozostanie długo w naszej pamięci, jest codzienne, regularne poświęcanie czasu nauce.

Czytaj całość

Materiały pomocnicze podczas egzaminu maturalnego

30 sierpień 2017

Na maturze możemy korzystać z szeregu materiałów pomocniczych. Niektóre z nich mamy prawo mieć ze sobą na egzaminie fakultatywnie, inne zaś – obligatoryjnie. Co ważne, istnieje grupa pomocy, które zapewnia nam szkoła i nie powinny one być przyniesione przez zdającego.

Czytaj całość

Czym jest mindfulness?

18 sierpień 2017

Jeżeli łatwo się stresujemy i nie potrafimy zapanować nad negatywnymi myślami, być może warto sięgnąć po rozwiązanie określane jako mindfulness. Na czym ono polega?

Czytaj całość

Rola snu w codziennej nauce oraz w innych aktywnościach

21 lipiec 2017

Sen odgrywa kluczową rolę w nauce. Od tego, czy nasze pory snu są regularne oraz czy śpimy odpowiednią ilość godzin, zależy nasza zdolność koncentracji i przyswajania dużej ilości informacji.

Czytaj całość

Różnice między generacją X, Y i Z

19 lipiec 2017

Pokolenie X przypada na drugą połowę ubiegłego wieku, szczególnie na lata 60. i 70. (do 1983 roku). Generacja Y obejmuje lata 1984-1997, czyli okres transformacji ustrojowej: upadku komunizmu i początku kapitalizmu w Polsce.

Czytaj całość

Czy warto zdecydować się na studia za granicą?

19 czerwiec 2017

Faktem jest, że podjęcie nauki na uniwersytecie z czołówki listy szanghajskiej z pewnością ułatwia rozpoczęcie międzynarodowej kariery.

Czytaj całość

Jak wartościowo spędzić najdłuższe wakacje po maturze?

14 czerwiec 2017

Wielu maturzystów planuje udać się na studia, co oznacza, że czekają ich prawdopodobnie najdłuższe wakacje w życiu.
Czytaj całość

Czy warto zdecydować się na wakacyjny kurs językowy?

22 maj 2017

W nauce języka największą rolę odgrywa konsekwencja. Powinniśmy regularnie – bez dłuższych przerw w nauce – przyswajać sobie nowy materiał i powtarzać stary. 

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów