III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Jak pozbyć się lęku przed wystąpieniami publicznymi?

30 wrzesień 2021

Wśród uczniów często spotykany jest lęk przed wystąpieniami publicznymi. Warto go w sobie zwalczyć, gdyż w niemałym stopniu może on ograniczać naszą aktywność. Jak zwalczyć lęk przed wystąpieniami publicznymi? Podpowiadają pedagodzy naszego liceum w Krakowie

 
Czytaj całość

Szacunek do innych i przyjazna atmosfera - takie właśnie jest III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie.

24 wrzesień 2021

W nauce w szkole ważne jest nie tylko to, w jaki sposób przyswajamy wiedzę, ale również warunki, w jakich ją zdobywamy. W tym kontekście szczególnie duże znaczenie ma przyjazna atmosfera panująca w klasie oraz szacunek, z jakim zwracamy się do innych. Dlaczego te kwestie są tak istotne? 

Czytaj całość

Dlaczego warto uczyć się w liceum w Krakowie?

31 sierpień 2021

Kraków jest drugim pod względem liczby mieszkańców miastem w kraju, jego historyczną, dawną stolicą i - jak powszechnie się uznaje - kolebką dziedzictwa narodowego oraz centrum polskiej kultury. 

Czytaj całość

Gdy izolacja trwa zbyt długo, czyli jak poradzić sobie z samotnością?

27 sierpień 2021

Pandemia koronawirusa postawiła nas w zupełnie nowej sytuacji. Nigdy dotąd w historii tak wiele osób na całym świecie nie było zmuszonych przenieść swojej aktywności - zawodowej oraz edukacyjnej - do własnych domów.

Czytaj całość

Wolontariat w liceum? Dlaczego warto się na niego zdecydować?

30 lipiec 2021

Wolontariat to popularna wśród uczniów liceów forma aktywności. Definiujemy go jako pracę, którą wykonujemy bez wynagrodzenia, a przynajmniej bez pobierania za nią pieniędzy. W praktyce bowiem uczestnicząc w nim, otrzymujemy bardzo wiele korzyści.

Czytaj całość

Ekran czy papier? Porównujemy książki elektroniczne i tradycyjne

30 czerwiec 2021

Obecnie toczy się dyskusja dotycząca tego, czy lepiej czytać książki elektroniczne czy też tradycyjne. Może jednak warto zadać inne pytanie: czy czytniki wyprą publikacje papierowe, czy też te ostatnie w dalszym ciągu będą cieszyć się popularnością?

Czytaj całość

Biurko - łóżko - biurko! Jak walczyć z rutyną podczas lekcji online?

30 czerwiec 2021

Z pewnością fakt, że w dzisiejszych czasach możemy uczyć się online, jest pewnego rodzaju błogosławieństwem. Nie narażając się bowiem na możliwość zarażenia się koronawirusem, którą stwarza duża grupa osób znajdujących się w tym samym pomieszczeniu (nawet jeżeli wszyscy są w maseczkach), kontynuujemy naszą edukację w domach.

Czytaj całość

Co zrobić, by licealne przyjaźnie przetrwały?

18 maj 2021

Wiele osób w to właśnie w liceach zawiera przyjaźnie na całe życie. Młodzi ludzie z jednej strony spędzają ze sobą bardzo dużo czasu, a z drugiej - razem wchodzą w dorosłość. Nawiązywanie bliskich kontaktów koleżeńskich ułatwiają nie tylko wspólne lekcje i przygotowania do matury, ale również wyjścia klasowe, wyjazdy integracyjne, czy po prostu spotkania po szkole.

Czytaj całość

Czym jest myślenie krytyczne i dlaczego warto się go nauczyć?

15 kwiecień 2021

Głównym celem nauki w liceum jest poznawanie nowych wiadomości oraz rozwijanie umiejętności, które przydadzą nam się w przyszłości - w życiu zawodowym, codziennym, na studiach. Wykształcenie o charakterze ogólnym pozwoli nam także odnaleźć się w wielu w trudnych, nieprzewidzianych sytuacjach.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów