III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Jak rodzice mogą wspierać swoje dzieci w wyborze szkoły średniej?

21 sierpień 2019

Z pewnością dobrym pomysłem jest dzielenie się przez rodziców z dziećmi swoją wiedzą w odniesieniu do możliwości edukacyjnych we współczesnym świecie.

Czytaj całość

Jaki drugi język obcy jest nauczany w liceum?

7 sierpień 2019

Zgodnie z obowiązującą podstawą programową w liceach ogólnokształcących w Polsce uczymy się dwóch języków. Pierwszym zwykle jest angielski. Jeśli chodzi o ten drugi, szkoły przeważnie oferują nam kilka możliwości.

Czytaj całość

Zalety klasy o profilu humanistyczno-prawniczym

23 lipiec 2019

W III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie uczniowie, którzy podejmą naukę w tej szkole od roku 2019/2020, będą mieć możliwość wyboru klasy o profilu humanistyczno-prawniczym bądź o nachyleniu biologicznym

Czytaj całość

Jak efektywnie wykorzystać czas wakacji?

9 lipiec 2019

Od końca czerwca do początku września trwa długi okres wakacyjny. Warto pamiętać o tym, aby spędzić go w odpowiedni - z punktu widzenia edukacji - sposób. Co to oznacza w praktyce?

Czytaj całość

Największe zalety wycieczek szkolnych

25 czerwiec 2019

Wycieczki szkolne przynoszą szereg korzyści zarówno nauczycielom, jak i uczniom. Dla tych pierwszych duże znaczenie ma to, aby grupa, której są pewnego rodzaju przewodnikami, była dobrze zintegrowana.

Czytaj całość

Na czym polega rekrutacja uzupełniająca?

11 czerwiec 2019

W przypadku, gdybyśmy nie zdali w pierwszym terminie do upragnionej szkoły średniej, warto skorzystać z drugiej szansy - możliwość tę oferuje nam rekrutacja uzupełniająca.

Czytaj całość

Jak zmienić szkołę w trakcie roku szkolnego?

28 maj 2019

Szkołę zmieniamy z różnych powodów. Niekiedy wynika to z faktu, że chcemy po raz kolejny spróbować dostać się do placówki, do której nie zdaliśmy ani w pierwszej rekrutacji ani też w uzupełniającej.

Czytaj całość

Matematyka na maturze – dlaczego mimo wszystko jest potrzebna?

26 kwiecień 2019

Od 2010 roku matematyka na nowo zaliczana jest do obowiązkowych przedmiotów na maturze. Pozytywny wynik z tego egzaminu jest niezbędny, aby móc uczestniczyć w rekrutacji na studia, niezależnie od kierunku.

Czytaj całość

Dwa programy nauczania od roku 2019/2020 - najważniejsze różnice

12 kwiecień 2019

Od roku szkolnego 2019/2020 równolegle obowiązywać będą w szkołach średnich dwa programy nauczania. Z czego to wynika?

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów