III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Dwa programy nauczania od roku 2019/2020 - najważniejsze różnice

12 kwiecień 2019

Od roku szkolnego 2019/2020 równolegle obowiązywać będą w szkołach średnich dwa programy nauczania. Z czego to wynika?

Czytaj całość

Jaki program będą realizowali w liceum absolwenci 8-klasowej szkoły podstawowej?

29 marzec 2019

Rozłożona w czasie likwidacja gimnazjów stanowi sztandarowy punkt reformy oświaty, która obecnie jest wprowadzana w życie. Projekt Ministerstwa Edukacji Narodowej ma jednak znacznie szerszy charakter. Zreorganizowany został właściwie cały polski system edukacji.

Czytaj całość

Rekrutacja 2019/2020 - terminy, które trzeba znać

15 marzec 2019

Wprowadzenie reformy edukacji nie pozostało bez wpływu na to, w jaki sposób przeprowadzane jest postępowanie rekrutacyjne do szkół średnich.

Czytaj całość

Kierunki humanistyczne na uczelniach technicznych

22 luty 2019

Na uczelniach technicznych większość kierunków to studia inżynierskie oraz studia poświęcone dyscyplinom ścisłym. Warto jednak wiedzieć, że liczne szkoły wyższe - w tym m.in. ciesząca się dużym prestiżem krakowska Akademia Górniczo-Hutnicza - umożliwia również zdobycie wykształcenia z zakresu nauk humanistycznych i społecznych.

Czytaj całość

Program nauczania w liceum dla absolwentów gimnazjum

5 luty 2019

W związku z wejściem w życie nowej ustawy reformującej polskiej szkolnictwo, przeobrażeniu uległa cała struktura oświaty. Główną zmianę stanowi usunięcie gimnazjów.

Czytaj całość

Laureaci konkursów a rekrutacja w 2019 roku

22 styczeń 2019

Nowa reforma edukacji zmieniła polski system oświatowy w sposób zasadniczy. Z tego powodu warto odpowiedzieć sobie na pytanie, jak w nowej rzeczywistości będzie przebiegać rekrutacja do szkół średnich.

Czytaj całość

Czy oceny na świadectwie mają wpływ na wynik rekrutacji do liceum?

20 grudzień 2018

Reforma edukacji, która w niedawnym czasie weszła - i dalej wchodzi - w życie, wprowadziła wiele zmian w polskim szkolnictwie. Oczywiście najwięcej w mediach mogliśmy usłyszeć o wygaszaniu gimnazjów, czyli o stopniowej ich likwidacji.

Czytaj całość

Świadectwo czy egzamin - co liczy się w rekrutacji do liceum?

7 grudzień 2018

W związku ze zmianami, które zostały wprowadzone w życie w wyniku przyjęcia ustawy reformującej polską oświatę, rodzice i uczniowie zadają sobie wiele pytań na temat kształtu szkolnictwa i różnych zagadnień z nim związanych.

Czytaj całość

Najważniejsze informacje o rekrutacji ósmoklasistów

30 listopad 2018

Szkolnictwo w Polsce zostało w ostatnim czasie w dużym stopniu zreorganizowane, co więcej – wiele zmian w dalszym ciągu wprowadzanych jest w życie.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów