III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Matura pisemna z języka polskiego – jak wygląda?

5 październik 2018

Pisemny egzamin maturalny z języka polskiego w zakresie rozszerzonym jest pierwszym, do którego przystąpimy w maju 2019 roku. Z czego składa się test?

Czytaj całość

Matura poprawkowa – najważniejsze zasady

26 wrzesień 2018

Wprawdzie nikt z nas nie zakłada, że nie zda egzaminu dojrzałości, warto jednak na wszelki wypadek dowiedzieć się, jakie mamy możliwości, gdyby powinęła nam się noga.

Czytaj całość

Czy informatyka ciągle jest przyszłościowym kierunkiem studiów?

20 sierpień 2018

Z całą pewnością informatyka w dalszym ciągu stanowi przyszłościowy kierunek studiów. Wynika to z faktu, że na polskim rynku pracy brakuje dobrych specjalistów w tej dziedzinie.

Czytaj całość

Czego uczniowie dowiedzą się na lekcjach przedsiębiorczości?

6 sierpień 2018

Na lekcjach z podstaw przedsiębiorczości uczniowie dowiedzą się, jakie są filary gospodarki rynkowej i w jaki sposób ona funkcjonuje, a także jaką rolę odgrywa w niej państwo.

Czytaj całość

Na czym polega wymiana międzynarodowa na studiach?

1 sierpień 2018

Na polskich uczelniach studenci mają możliwość brać udział w różnego rodzaju stypendiach, polegających na odbyciu częściowych studiów na uniwersytetach zagranicznych. Najpopularniejszym programem, który umożliwia tego rodzaju wyjazdy, jest Erasmus Plus.

Czytaj całość

Jak przygotować się do pierwszej rozmowy o pracę?

25 lipiec 2018

Dla wielu spośród nas poszukiwanie pierwszej pracy stanowi duże wyzwanie, a rozmowa kwalifikacyjna może powodować stres. Aby zaoszczędzić sobie nerwów, przede wszystkim powinniśmy się do tego wydarzenia dobrze przygotować.

Czytaj całość

Jak wygląda matura ustna z języka polskiego?

2 czerwiec 2018

Matura ustna z języka polskiego przeprowadzana jest w szkołach średnich w 2018 roku pomiędzy 9 a 22 maja. W sumie do uzyskania mamy czterdzieści punktów. Aby zdać, potrzebujemy zdobyć przynajmniej 30% z nich.

Czytaj całość

Na czym polega system boloński na studiach?

29 maj 2018

Proces boloński – określany często jako system boloński – to program, którego zadaniem jest zwiększenie prestiżu europejskiego szkolnictwa wyższego i zbliżenie jego poziomu do tego, jaki mają uczelnie w Stanach Zjednoczonych. 

Czytaj całość

Założenia programu Erasmus Plus

17 maj 2018

Program Erasmus Plus kojarzymy przede wszystkim z międzynarodową wymianą studencką, warto jednak wiedzieć, że ma on szerszy zakres. Składa się z trzech tzw. akcji: pierwszej – mobilności edukacyjnej, drugiej – współpracy poświęconej wymianie różnego rodzaju praktyk i innowacji oraz trzeciej – wsparcia na rzecz reform polityk. 

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów