III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Ekran czy papier? Porównujemy książki elektroniczne i tradycyjne

30 czerwiec 2021

Obecnie toczy się dyskusja dotycząca tego, czy lepiej czytać książki elektroniczne czy też tradycyjne. Może jednak warto zadać inne pytanie: czy czytniki wyprą publikacje papierowe, czy też te ostatnie w dalszym ciągu będą cieszyć się popularnością?

Czytaj całość

Biurko - łóżko - biurko! Jak walczyć z rutyną podczas lekcji online?

30 czerwiec 2021

Z pewnością fakt, że w dzisiejszych czasach możemy uczyć się online, jest pewnego rodzaju błogosławieństwem. Nie narażając się bowiem na możliwość zarażenia się koronawirusem, którą stwarza duża grupa osób znajdujących się w tym samym pomieszczeniu (nawet jeżeli wszyscy są w maseczkach), kontynuujemy naszą edukację w domach.

Czytaj całość

Co zrobić, by licealne przyjaźnie przetrwały?

18 maj 2021

Wiele osób w to właśnie w liceach zawiera przyjaźnie na całe życie. Młodzi ludzie z jednej strony spędzają ze sobą bardzo dużo czasu, a z drugiej - razem wchodzą w dorosłość. Nawiązywanie bliskich kontaktów koleżeńskich ułatwiają nie tylko wspólne lekcje i przygotowania do matury, ale również wyjścia klasowe, wyjazdy integracyjne, czy po prostu spotkania po szkole.

Czytaj całość

Czym jest myślenie krytyczne i dlaczego warto się go nauczyć?

15 kwiecień 2021

Głównym celem nauki w liceum jest poznawanie nowych wiadomości oraz rozwijanie umiejętności, które przydadzą nam się w przyszłości - w życiu zawodowym, codziennym, na studiach. Wykształcenie o charakterze ogólnym pozwoli nam także odnaleźć się w wielu w trudnych, nieprzewidzianych sytuacjach.

Czytaj całość

PWSZ czy uniwersytet - jak wybrać szkołę wyższą?

18 marzec 2021

Jednym z celów nauki w liceum - obok uzyskania wszechstronnej wiedzy oraz zdobycia wykształcenia średniego - jest przygotowanie się do matur, których wyniki stanowią kryterium rekrutacyjne na uczelniach.  Pamiętajmy jednak, że jeżeli chcemy zdać na wymarzony kierunek, warto dokonać wyboru z wyprzedzeniem.

Czytaj całość

Jakie są zalety doświadczeń naukowych w szkole?

19 luty 2021

Główną misją szkoły - obok celów społecznych - jest rozwijanie naszej wiedzy. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że zadanie to może być rozumiane na wiele sposobów. Z jednej ważna jest znajomość kluczowych zagadnień teoretycznych z różnych dziedzin, z drugiej zaś podstawa programowa przewiduje kształcenie szeregu umiejętności, które doskonalić możemy jedynie w praktyce.

Czytaj całość

Czym zajmuje się psycholog szkolny?

29 styczeń 2021

Młodzi ludzie dużą część swojego życia spędzają w szkole, gdzie nie tylko zdobywają nowe wiadomości, ale również nawiązują kontakty z innymi rówieśnikami. Bez wątpienia należy więc stwierdzić, że ma ona tym samym duży wpływ na ich dojrzewanie i rozwój emocjonalny.

Czytaj całość

Absolwent a abiturient - na czym polega różnica?

11 grudzień 2020

Słownikowa definicja abiturienta brzmi, iż jest to osoba, która ukończyła nauczanie bądź pewną jego zasadniczą część na danym etapie edukacyjnym, ale nie otrzymała dyplomu.

Czytaj całość

Czy absolwent liceum może założyć własną firmę?

16 listopad 2020

Obecnie w Polsce nie jest trudno założyć własną firmę. Stanowi to z pewnością jedną z przyczyn rosnącego zainteresowania przedsiębiorczością. Szczególnie przejawiają je ludzie młodzi, z racji wieku posiadający cechy takie jak ambicja, determinacja czy chęć samorealizacji, które sprzyjają prowadzeniu własnej działalności gospodarczej.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów