III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Rekrutacja do liceum na rok 2020/2021 - co w przypadku nauki zdalnej?

4 sierpień 2020

Ostatnie wydarzenia związane z epidemią koronawirusa pokazały nam, że jedną z podstawowych umiejętności ...

Czytaj całość

Dlaczego warto brać udział w olimpiadach?

24 lipiec 2020

Branie udziału w olimpiadach przedmiotowych - a także w konkursach przedmiotowych organizowanych pod auspicjami Ministerstwa Edukacji Narodowej - przynosi nam szereg korzyści.

Czytaj całość

Myślenie wizualne - czym jest i jak może przydać się w szkole?

25 czerwiec 2020

Myślenie wizualne jest bardzo użyteczne w nauce. Wykorzystuje się je w wielu mnemotechnikach, czyli metodach efektywnego zapamiętywania informacji.

Czytaj całość

Jak nadrobić zaległości w szkole?

22 maj 2020

Kluczem do osiągania sukcesów jest systematyczna nauka. Dzięki dobrej organizacji możemy w sposób maksymalnie skuteczny przygotować się do odpowiedzi ustnej, egzaminów, konkursów przedmiotowych, olimpiad i matur.

Czytaj całość

Czy warto oglądać ekranizacje lektur szkolnych?

23 kwiecień 2020

Zarówno polska literatura, jak i kinematografia, obejmują wiele dzieł wybitnych. Jeśli chodzi o tę pierwsza, jest ona ceniona nie tylko w naszym kraju, ale również za granicą, m.in. dzięki polskim noblistom oraz innym uznanym autorom, takim jak Witold Gombrowicz, Stanisław Lem czy Andrzej Sapkowski.

Czytaj całość

Czy matura w liceum jest obowiązkowa?

25 marzec 2020

Dzięki ukończeniu liceum ogólnokształcącego uzyskujemy wykształcenie na poziomie średnim. Otrzymanie pozytywnych ocen na świadectwie w ostatniej klasie umożliwia nam też przystąpienie do matur.

Czytaj całość

Co wziąć pod uwagę, wybierając kierunek studiów?

25 luty 2020

Dzięki ukończeniu liceum uzyskujemy wykształcenie średnie, które umożliwia nam przystąpienie do matury. Cztery lata (wcześniej trzy) na tym etapie edukacyjnym przygotowują nas zatem w dużej mierze własnie pod kątem egzaminu dojrzałości.

Czytaj całość

Gdzie można pracować po liceum?

23 styczeń 2020

W liceum - takim jak krakowskie III Prywatne Liceum Ogólnokształcące - poznajemy wiadomości z różnych dyscyplin naukowych. Jego ukończenie jest równoznaczne ze zdobyciem wykształcenia średniego.

Czytaj całość

Czy warto czytać streszczenia lektur?

23 grudzień 2019

Zarówno w szkole podstawowej, jak i w liceum obowiązkową częścią nauczania języka polskiego jest omawianie lektur, z którymi uczniowie uprzednio zapoznają się w domu. W ich skład wchodzą zarówno pozycje klasyczne, jak i współczesne, dzięki czemu możemy zaobserwować rozwój literatury jako dziedziny sztuki.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów