Zorganizuj się! Przydatne aplikacje, które pomagają w planowaniu

16 czerwiec 2022

Planowanie to klucz do sukcesu właściwie w każdej dziedzinie. Jeżeli chcemy osiągać wysokie wyniki w szkole oraz solidnie przygotować się do matur, warto przede wszystkim zastanowić się nad tym, jak dobrze zorganizować czas. 

Z jednej strony ważne jest to, aby w harmonogramie znalazło się miejsce na naukę, z drugiej - nie powinniśmy zapominać o czasie wolnym, który pozwoli nam się zregenerować. W jaki sposób opracować jednak dobry plan? Z całą pewnością w stworzeniu go - a także w jego konsekwentnym realizowaniu - pomogą aplikacje na telefony. Ich przewaga nad kalendarzem czy notatnikiem przede wszystkim polega na tym, że smartfona mamy właściwie zawsze ze sobą. Poniżej przedstawiamy kilka propozycji oprogramowania na komórki, które służy do organizacji czasu.

Pomotodo

Bardzo dobrym pomysłem jest skorzystanie z aplikacji Pomotodo. Jej zasada działania bazuje na technice uczenia się zwanej Pomodoro, do której odwołuje się już poprzez swoją nazwę. Metoda polega na tym, że dzielimy pracę na dwudziestopięciominutowe cykle (w ich czasie powinniśmy całkowicie skoncentrować się na przyswajaniu informacji z pewnego obszaru wiedzy). Pomiędzy każdym z nich robimy sobie krótkie, trwające pięć minut przerwy, natomiast po czterech takich seriach odpoczywamy przez pół godziny. Na aplikacji Pomotodo sporządzamy listę naszych zadań. Zgodnie z zasadami Pomodoro ustalamy je w pewnej hierarchii: od najważniejszych do najmniej ważnych. Program informuje nas o tym, kiedy kończą się i zaczynają kolejne cykle. Bardzo przydatną funkcją Pomotodo jest możliwość wyłączania innych aplikacji oraz ich powiadomień na czas naszej nauki.

Any.do

Oprogramowanie na komórki o nazwie Any.do to doskonałe narzędzie, za pomocą której długofalowo zaplanujemy nasze działania związane z przygotowaniami do sprawdzianów czy do matury. W aplikacji tej możemy uzupełniać notatki o zdjęcia, filmy czy nagrania głosowe. O kolejnych zaplanowanych przez nas obowiązkach dowiadujemy się z powiadomień. Zaletą Any.do jest prostota oraz intuicyjny interfejs. 

GTask i Trello

Kolejne nasze dni zaplanujemy także w aplikacji GTasks. Można ją zsynchronizować z kontem Google, co pozwala na korzystanie z niej zarówno na telefonie, jak i komputerze. Różnego rodzaju harmonogramy opracujemy ponadto za pomocą narzędzia o nazwie Trello. Warto z niego skorzystać zwłaszcza w sytuacji, gdy uczymy się wspólnie z innymi osobami - z kolegami z klasy czy z grupą z kursu, w którym bierzemy udział. Pozwala ono bowiem koordynować pracę całego zespołu.

Najlepsze licea w Krakowie, oprócz przekazywania uczniom wiedzy, starają się również dostarczać informacje na temat jej właściwego przyswajania oraz organizacji czasu pracy. Cieszymy się, że możemy podpowiadać, jak lepiej się uczyć.