Zależy Ci na zdobywaniu wiedzy i rzetelnym przygotowaniu się do matury? Wybierz nasze Liceum

30 styczeń 2022

Sukces edukacyjny naszego liceum polega na konsekwentnym realizowaniu wyznaczonych celów. Uczniowie przystępują do matur znakomicie przygotowani, a nad ich opieką czuwają doświadczeni nauczyciele, którzy doskonale zdają sobie sprawę z tego, jakie formy nauczania dopasować do danej grupy. 

Przygotowanie do matury w III Prywatnym Liceum w Krakowie

Jak wynika z opinii absolwentów szkoły, na naszych lekcjach uczniowie z jednej strony łatwo opanowują nowe wiadomości, a z drugiej — czerpią radość z nauki. W liceum dbamy bowiem o to, by regularnie motywować młodzież do stawiania sobie kolejnych edukacyjnych wyzwań. Z jednej strony oferujemy im bogatą ofertę zajęć i publikacji naukowych, a z drugiej — inspirujemy ich do tego, aby chętnie z niej korzystali.

Każda osoba, która pragnie rzetelnie przygotować się do matury, a jednocześnie czerpać z nauki przyjemność, znajdzie dla siebie miejsce w naszej szkole. 

Indywidualne podejście do przygotowań maturalnych w III Prywatnym Liceum w Krakowie

W naszym liceum panuje zasada, zgodnie z którą każdą z uczących się osób trzeba traktować indywidualnie, gdyż dzięki temu można łatwiej wyjść naprzeciw jej potrzebom. Nauczyciele dbają więc o to, aby wszyscy uczniowie, którzy odczuwają trudności w nauce, otrzymali pomoc i uporali się z nimi. Nikt w naszej szkole nie powinien się obawiać, że nie zdobędzie wystarczającej wiedzy do tego, aby dobrze zdać maturę. 

Pedagodzy zwracają również uwagę na uczniów uzdolnionych w określonych dyscyplinach. Dydaktycy zachęcają ich do dodatkowej pracy i pomagają im chociażby w przygotowaniach do olimpiad (pamiętajmy, że uzyskanie wysokich wyników z olimpiad ułatwia dostanie się na studia).

Przygotowanie do matury z języków obcych 

Jako III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie wychodzimy także naprzeciw staraniom i zainteresowaniom uczniów, oferując lekcje z języka angielskiego, hiszpańskiego, włoskiego, niemieckiego, francuskiego. Zajęcia prowadzone są w małych grupach. Młodzi studenci mogą solidnie przygotować się do matury z języka obcego. Trzeba pamiętać, że wyniki z matury z języka obcego liczą się w rekrutacji na wiele kierunków.

Dodatkowym wsparciem dla uczniów w przygotowaniach do matury są zajęcia fakultatywne prowadzone w naszej szkole. Warto zaznaczyć, że osoby, które odczuwają stres związany ze zbliżającym się egzaminem dojrzałości, mogą zwrócić się o pomoc do psychologa szkolnego.

Zależy Ci na zdobywaniu wiedzy i rzetelnym przygotowaniu się do matury? Wybierz nasze Liceum