Bliskość licznych muzeów i galerii, świetna lokalizacja i nie tylko - poznaj więcej zalet naszego liceum.

28 sierpień 2023

III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie to miejsce stworzone z pasją i zamiłowaniem do nauki. Liczne zalety zapewniają o tym, że jest to placówka na miarę współczesnego świata. 

Atrakcyjne otoczenie liceum

Nasza szkoła to dogodna lokalizacja w samym sercu Krakowa. Gmach liceum położony jest przy jednej z ulic Starego Miasta, otaczającej się licznymi instytucjami kultury, rozrywki i zabytkami. Stare Miasto jest uważane za najbardziej reprezentatywną i zabytkową część Krakowa, zważywszy na bogactwo architektury. Spacerując ulicami śródmieścia, można spostrzec, jak dzielnica tętni życiem. Otoczenie sprzyja rozwojowi, aktywnemu spędzaniu czasu i poznaniu kultury małopolskiej stolicy. Cały teren Starego Miasta jest zdecydowanie wart zwiedzenia.  

Kulturalny Kraków 

Kultura wpływa na życie człowieka, jednocześnie ucząc i kształcąc. Zawiera w sobie wzorce, jakimi powinni kierować się ludzie. Nie ma więc wątpliwości co do tego, że dziedzictwo kulturowe ma wpływ na kształtowanie wartości. Liczne instytucje kultury otaczające gmach liceum są bogactwem, po które każdy może sięgnąć. Umożliwiamy to uczniom, organizując mniejsze i większe wycieczki do ważnych miejsc kultury w mieście.

Złap oddech od nauki 

Rozrywka jest równie ważną częścią nauki, określaną jako odpoczynek i regeneracja. Liczne atrakcje, znajdujące się w pobliżu liceum zapewniają uczniom możliwości zabawy i kontaktu z rówieśnikami. Zawsze zachęcamy licealistów do wygospodarowania dla siebie czasu wolnego, podkreślając wartość przerw w nauce w stymulacji mózgu.

Serce Krakowa — dojazd

Nie da się ukryć, że lokalizacja i wygodny dojazd są czynnikami wpływającymi na wybór szkoły. Stare Miasto i otaczające go liczne punkty komunikacji miejskiej dają możliwości dojazdu z każdej części Krakowa. Bliskość przystanków MPK jest więc zdecydowaną zaletą III LO. 

Dlaczego prywatne liceum?

Niepubliczne liceum oferuje swoim uczniom szereg udogodnień: 

  • Wysoka jakość kształcenia — programy nauczania są przystosowane bezpośrednio do etapu edukacji i zdolności ucznia. Prócz standardowych zagadnień, uczniowie zdobywają umiejętności miękkie tj.: swobodna komunikacja, argumentacja, organizacja czasu pracy, asertywność i wiele innych.
  • Indywidualne podejście do ucznia — szkoły prywatne umożliwiają dostosowanie programu nauczania do sytuacji ucznia. Pedagodzy dostrzegają i stymulują do rozwoju zarówno szczególnie wyróżniających się bystrością uczniów, jak i młodzież wymagającą poświęcenia dodatkowego czasu na naukę. Kółka zainteresowań, zajęcia pozalekcyjne i wyrównawcze - oto, co możemy zaproponować.
  • Nieliczne klasy — mniejsza liczba uczniów przypadająca na nauczyciela wpływa na efektywność i jakość nauczania. Pedagodzy znajdują więcej czasu na indywidualną pracę z młodzieżą, umożliwiającą rozwój umiejętności.
  • Zaangażowanie nauczycieli i rodziców — pasja i zaangażowanie, z jaką nauczyciele III LO wykonują swój zawód, tworzy silną więź pomiędzy wychowawcami a uczniami. Bliska współpraca i udział rodziców w kształceniu dziecka korzystnie wpływa na jego samopoczucie.
  • Dodatkowe pomoce naukowe — szkoła prywatna dysponuje zasobami, umożliwiającymi wprowadzenie urozmaiceń w zajęciach (eksperymenty, projekty, nowoczesne techniki, zajęcia pozalekcyjne).

Wszechstronne wsparcie 

III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie kładzie szczególny nacisk na stworzenie jak najlepszych warunków do edukacji, a jednocześnie środowiska o przyjaznej atmosferze, udzielającej się uczniom. Relacje pomiędzy dziećmi a wychowawcami są budowane w oparciu o wyrozumiałość, rozmowę i wspólne spędzanie czasu. Nie ma wątpliwości co do tego, że najlepszą motywacją do nauki jest inspiracja, której nauczyciele starają się dostarczyć podczas wspólnego poznawania świata. 

Bliskość licznych muzeów i galerii, świetna lokalizacja i nie tylko - poznaj więcej zalet naszego liceum
Bliskość licznych muzeów i galerii, świetna lokalizacja i nie tylko - poznaj więcej zalet naszego liceum