Dlaczego warto uczyć się w liceum w Krakowie?

31 sierpień 2021

Kraków jest drugim pod względem liczby mieszkańców miastem w kraju, jego historyczną, dawną stolicą i - jak powszechnie się uznaje - kolebką dziedzictwa narodowego oraz centrum polskiej kultury.

Z jednej strony Kraków wyróżnia się wspaniałą architekturą, która przyciąga każdego roku wielu turystów, a z drugiej - należy do najszybciej rozwijających się miast w regionie Europy Środkowej, co zawdzięcza swojej atrakcyjności inwestycyjnej oraz rozwojowi start upów. Jest to również miasto uniwersyteckie - poza Uniwersytetem Jagiellońskim możemy studiować w nim m.in. w Akademii Górniczo-Hutniczej, na Politechnice Krakowskiej, Uniwersytecie Pedagogicznym czy Uniwersytecie Ekonomicznym. 

Liceum w Krakowie

Uczęszczając do liceum w Krakowie, uzyskamy wiele możliwości edukacyjnych, których nie będziemy mieć nigdzie indziej. Organizowane przez nauczycieli wyjścia pozalekcyjne są świetnym uzupełnieniem zajęć w szkole. Liczba propozycji, które oferuje Kraków w tym zakresie, jest być może największa w Polsce. Przede wszystkim uczniowie mogą zobaczyć w nim na własne oczy miejsca, o których mowa na lekcjach języka polskiego, wiedzy o kulturze czy historii  - Rynek Główny, Wawel, całe historyczne centrum. Ponadto w niegdysiejszej stolicy naszego kraju możemy odwiedzić szereg muzeów - od tych, które poświęcone są archeologii i etnografii, po instytucje takie jak np. Fabryka Oskara Schindlera. Nauczyciele języka polskiego mają możliwość zobaczenia razem z klasą przedstawień, w tym tych przygotowanych na podstawie lektur szkolnych, w najlepszych polskich teatrach (Teatr Słowackiego, Teatr Stary, Teatr STU). Z kolei dydaktycy, którzy prowadzą zajęcia z wiedzy o kulturze, chętnie mogą wybrać się z klasami do krakowskich galerii sztuki - od Muzeum Narodowego po MOCAK, czyli Muzeum Sztuki Współczesnej. 

Kraków ma również ofertę skierowaną do osób zainteresowanych fizyką, chemią, astronomią czy biologią. Możemy wybrać się do Ogrodu Doświadczeń im. Stanisława Lema czy do Muzeum Przyrodniczego Instytutu Systematyki i Ewolucji Zwierząt PAN.

Jeżeli zależy nam na podjęciu nauki w renomowanej krakowskiej szkole średniej, nie wahajmy się przed zapisaniem się do III Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie. Do jego zalet, obok znakomitej lokalizacji, należy możliwość wszechstronnego rozwijania się - pod względem naukowym, artystycznym, sportowym. Sprzyja temu indywidualne podejście do uczniów oraz szeroki wachlarz zajęć dodatkowych. 

Dlaczego warto uczyć się w liceum w Krakowie