III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Licea w Krakowie

Szkoła prywatna w Krakowie

 
Od lat w czołówce najlepszych liceów w Krakowie plasują się szkoły prywatne, a wśród nich nasze III Prywatne LO, które od dekad cieszy się dobrą opinią w mieście. W 2013 roku zajęliśmy 9. miejsce wśród szkół o najwyższej zdawalności egzaminu dojrzałości. W kolejnych latach także odnosiliśmy napawające nas dumą sukcesy: w 2015 roku mogliśmy szczycić się 7. miejscem pod względem wyniku egzaminu z chemii na poziomie rozszerzonym, a na oraz 9. miejscem w przypadku egzaminu maturalnego z biologii na poziomie rozszerzonym.
Bardzo duża dbałość o wysoki poziom edukacji powoduje, że z roku na rok nasza szkoła przyciąga coraz więcej kandydatów zainteresowanych kontynuacją nauki właśnie tutaj.
 

Zadbaj o dobre liceum dla swojego dziecka

 
Który rodzic nie marzy, aby jego dziecko uczęszczało do jednego z najlepszych liceów w Krakowie? Wybór właściwej szkoły średniej to jedna z podstaw powodzenia w dalszej karierze zawodowej. Wiemy, że cztery (trzy) lata spędzone w szkolnej ławce to tak naprawdę niewiele czasu na perfekcyjne przygotowanie się do egzaminu maturalnego, dlatego pomagamy naszym uczniom jak najlepiej wykorzystać ten okres, oferując wysoki poziom nauczania, urozmaiconą ofertę zajęć dodatkowych, wsparcie młodzieży szczególnie utalentowanej oraz bieżącą pomoc w lekcjach wszystkim tym, którzy wolniej radzą sobie z opanowaniem materiału.  Tym, czym podejście naszej dyrekcji wyróżnia się spośród innych liceów w Krakowie, jest maksymalnie zindywidualizowane nastawienie do każdego ucznia, także kandydata.  To nie progi punktowe są dla nas najważniejsze w momencie przyjmowania młodzieży w nasze mury. Stawiamy na rozmowę z nastolatkiem i jego rodzicem, w czasie której dowiadujemy się o wzajemnych oczekiwaniach. O przyjazną atmosferę dbamy przez cały okres nauczania w naszej szkole, dlatego nasi absolwenci to ludzie pełni dobrych wspomnień i ciepłych myśli o nas.

Co jeszcze warto o nas wiedzieć?

 
Tym, co pozwala nam być w czołówce najlepszych liceów w Krakowie, jest osiągnięcie stanu równowagi między realizacją podstawy programowej a zdobywaniem przydatnych w późniejszym życiu, praktycznych umiejętności. Duży nacisk kładziemy na poznawanie języków obcych: obowiązkowego dla wszystkich angielskiego na poziomie rozszerzonym oraz wybranego przez każdego ucznia drugiego języka (hiszpańskiego, francuskiego, niemieckiego lub włoskiego). Dbamy o rozwój umiejętności z technologii informatycznej, a także kompetencji, umożliwiających swobodne poruszanie się w świecie kultury wysokiej. Te wszystkie elementy powodują, że nasi absolwenci bez problemu podejmują się studiowania różnych kierunków na renomowanych uczelniach. Nauka w naszym liceum prowadzona jest w klasach, których liczebność nie przekracza dwudziestu uczniów. Zasada ta wynika z naszego przekonania, iż tylko w takich niewielkich liczebnie  grupach możemy dokonać pełnej indywidualizacji procesu nauczania.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom współczesnego rynku pracy, aby zwiększyć szanse naszych absolwentów na dobre studia i satysfakcjonujące zatrudnienie, stale rozszerzamy naszą ofertę edukacyjną. Do nowości w naszym liceum należy otwarcie klasy z rozszerzoną matematyką, w której uczniowie mogą efektywnie przygotować się do studiów inżynierskich. Oprócz tego licealiści mają do wyboru klasę z rozszerzoną biologią i chemią oraz profil humanistyczno-prawniczy.

Chętnych na skorzystanie z oferty naszej szkoły średniej zapraszamy do wizyty w siedzibie III Prywatnego Liceum Ogólnokształcącego - w Krakowie, przy ul. Sławkowskiej 20.