III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Zalety podchodzenia do egzaminów próbnych na studia

18 maj 2023

Organizacja próbnych sesji maturalnych w szkołach średnich może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala praktycznie sprawdzić wiedzę ucznia, a poza tym przygotowuje go do matury oraz sesji na studiach. Jakie jeszcze są zalety organizowania próbnych egzaminów na studia? Wasze ulubione liceum w Krakowie omawia najważniejsze z nich.

Czytaj całość

Zalety liceów sprofilowanych przedmiotowo

2 kwiecień 2023

Liceum (w tym nasze liceum w Krakowie) przygotowuje młodych ludzi do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu – matury. Matura z kolei jest przepustką do dalszego etapu rekrutacji, bo wielu maturzystów po zdanym egzaminie chce kontynuować edukację na uczelni wyższej. 

Czytaj całość

Dlaczego warto stale pracować nad swoimi umiejętnościami?

6 marzec 2023

Rozwijanie swoich umiejętności wiążę się z wieloma korzyściami nie tylko w dążeniu do wymarzonego zawodu, ale także w życiu prywatnym. Oprócz poszerzenia wiedzy oraz zdolności wpływa także na nasze samopoczucie. 

Czytaj całość

Poznaj szeroką gamę zajęć fakultatywnych w naszym krakowskim liceum

29 styczeń 2023

Jak dobrze przygotować się do egzaminu dojrzałości? Podstawą jest systematyczna praca na lekcjach, ale żeby zyskać więcej pewności, warto skorzystać z dodatkowych zajęć, które pozwolą utrwalić i poszerzyć wiedzą zdobytą podczas nauki w szkole. Poznaj szeroką gamę zajęć fakultatywnych i konsultacji, które pomogą Ci się skutecznie przygotować do matury.

Czytaj całość

Bliskość licznych muzeów i galerii, świetna lokalizacja i nie tylko — poznaj więcej zalet naszego liceum

15 grudzień 2022

III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie to miejsce stworzone z pasją i zamiłowaniem do nauki. Liczne zalety zapewniają o tym, że jest to placówka na miarę współczesnego świata. 

Czytaj całość

Rozszerzona matura z matematyki — z nami rzetelnie przygotujesz się do egzaminu

14 listopad 2022

Zdecydowałeś się zdawać egzamin maturalny z matematyki na poziomie rozszerzonym? Boisz się, że to przekracza to Twoje możliwości? Pamiętaj, że to satysfakcja i zadowolenie z nauki są najważniejsze! III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie pomoże w osiągnięciu sukcesu.  

Czytaj całość

Planujesz studia za granicą? Dowiedz się jakie przedmioty zdawać na maturze

17 październik 2022

W dzisiejszych czasach bariery geograficzne nie stanowią tak dużego problemu jak kiedyś, dlatego coraz więcej osób decyduje się na studia zagraniczne. Na wielu uczelniach w innych krajach (przy rekrutacji) uwzględniana jest polska matura. Nic więc nie stoi na przeszkodzie, aby kontynuować edukację poza naszym krajem. Co powinniśmy zrobić, aby dostać się na zagraniczne uczelnie? Jakie przedmioty zdawać? Na te pytania odpowiadamy poniżej. 

Czytaj całość

Marzy Ci się japonistyka? Sprawdź, jakie przedmioty zdawać na maturze!

15 wrzesień 2022

Do najpopularniejszych kierunków humanistycznych w Polsce należą filologie. Rynek pracy jest nieustannie otwarty na osoby płynnie posługujące się językami obcymi — zarówno na tłumaczy, jak i na pracowników, którzy na swoim stanowisku zajmują się zadaniami wymagającymi ich znajomości. 

Czytaj całość

Dlaczego warto uczyć się języków obcych?

16 sierpień 2022

Nie bez powodu języków obcych uczymy się na każdym szczeblu edukacji — od szkoły podstawowej po liceum ogólnokształcące i później, na studiach. Ich znajomość jest bowiem kluczowa w wielu obszarach naszego życia. 

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów