III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

„Biznes i zarządzanie” - nowy przedmiot w szkołach ponadpodstawowych od 1 września 2023 r.

30 marzec 2024

W tym roku w szkołach ponadpodstawowych, w tym w III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie, pojawi się nowy przedmiot, który zastąpi zajęcia z podstaw przedsiębiorczości. Biznes i Zarządzanie, czyli BiZ, ma stawiać większy nacisk na wymiar praktyczny przedsiębiorczości. Zgodnie z założeniami kursu, uczniowie będą korzystać nie tylko z wiedzy specjalistów, ale również z doświadczeń przedsiębiorców. Poznają też metody stosowane na rynkach międzynarodowych. 

Czytaj całość

Jak można zostać zwolnionym z pisania egzaminu maturalnego?

29 luty 2024

Ostatnia klasa w liceum to napięty czas przygotowań do egzaminu dojrzałości. Ciągłe powtórki i zakuwanie po nocach potrafią spędzić sen z powiek. Na korytarzach co chwilę można usłyszeć znane każdemu powiedzenie "matura to bzdura". Czy można zrobić coś, aby nie przejmować się tą "bzdurą" i bez majowego stresu zakończyć naukę w liceum?

Czytaj całość

Jakie warunki trzeba spełnić aby dostać stypendium Prezesa Rady MInistrów?

30 grudzień 2023

Wiedza i wykształcenie to nagrody, na jakie może liczyć każdy uczeń, który poświęci czas na naukę i będzie pracował systematycznie. Najbardziej wytrwali uczniowie, którzy w zdobywanie wiedzy wkładają dużo pracy, wyróżniają się dobrymi ocenami i są wyjątkowo uzdolnieni, mogą otrzymać również nagrodę finansową – czyli tak zwane stypendium, które przyznawane jest za dobre wyniki w nauce lub inne osiągnięcia.

Czytaj całość

III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie — posiadamy zdolność organizacji pracy w sytuacji kształcenia na odległość

19 listopad 2023

W ostatnich latach nauczanie zdalne stało się sztandarowym sposobem kształcenia na wszystkich etapach edukacji. III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie przetestowało szereg rozwiązań, zapewniających równie zadowalającą jakość przekazywanej wiedzy, co podczas nauczania stacjonarnego.

Czytaj całość

III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie - w nowym roku szkolnym 2023/2024 otworzyliśmy nowe pierwsze klasy!

26 wrzesień 2023

W nowym roku szkolnym 2023/2024 w III Prywatnym Liceum Ogólnokształcącym w Krakowie planujemy otworzyć pięć pierwszych klas. Są to oddziały o różnych specjalizacjach, przeznaczone dla uczniów o konkretnych zainteresowaniach i planach na przyszłość. Nauka wybranych przedmiotów w rozszerzonym zakresie pozwoli uczniom lepiej przygotować się do egzaminu maturalnego, który dla większości z nich będzie przepustką na wymarzone studia wyższe.

Czytaj całość

Bliskość licznych muzeów i galerii, świetna lokalizacja i nie tylko - poznaj więcej zalet naszego liceum.

28 sierpień 2023

III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie to miejsce stworzone z pasją i zamiłowaniem do nauki. Liczne zalety zapewniają o tym, że jest to placówka na miarę współczesnego świata. 

Czytaj całość

Dlaczego warto się uczyć kilku języków obcych w Liceum

6 lipiec 2023

Istnieje wiele powodów, dla których warto uczyć się w liceum kilku języków obcych. Dzięki nim w dorosłym życiu łatwiej osiągnąć sukces zawodowy i towarzyski, zmienić miejsce zamieszkania lub pracy. Dlaczego okres nauki w szkole średniej jest dobrym momentem do poznawania innych języków? Na to pytanie odpowiadamy w poniższym artykule.

Czytaj całość

Zalety podchodzenia do egzaminów próbnych na studia

18 maj 2023

Organizacja próbnych sesji maturalnych w szkołach średnich może przynieść wiele korzyści. Przede wszystkim pozwala praktycznie sprawdzić wiedzę ucznia, a poza tym przygotowuje go do matury oraz sesji na studiach. Jakie jeszcze są zalety organizowania próbnych egzaminów na studia? Wasze ulubione liceum w Krakowie omawia najważniejsze z nich.

Czytaj całość

Zalety liceów sprofilowanych przedmiotowo

2 kwiecień 2023

Liceum (w tym nasze liceum w Krakowie) przygotowuje młodych ludzi do jednego z najważniejszych egzaminów w ich życiu – matury. Matura z kolei jest przepustką do dalszego etapu rekrutacji, bo wielu maturzystów po zdanym egzaminie chce kontynuować edukację na uczelni wyższej. 

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów