III Prywatne Liceum Ogólnokształcące

Blog

Test Gallupa - dlaczego warto go zrobić już w liceum?

13 lipiec 2022

Test Gallupa pozwala dowiedzieć się, jakie posiadamy "dary". W badaniu tym wyróżnia się trzydzieści cztery cechy, które określa się jako talenty. 

Czytaj całość

Czy gra na instrumencie pomaga w nauce?

29 czerwiec 2022

Gra na instrumencie rozwija w nas wiele tych cech, które znakomicie sprawdzają się także przy nauce. Jeżeli więc dotąd mieliśmy obawy, czy sięgnąć po gitarę, skrzypce albo trąbkę - nie wahajmy się ani chwili dłużej

Czytaj całość

Zorganizuj się! Przydatne aplikacje, które pomagają w planowaniu

16 czerwiec 2022

Planowanie to klucz do sukcesu właściwie w każdej dziedzinie. Jeżeli chcemy osiągać wysokie wyniki w szkole oraz solidnie przygotować się do matur, warto przede wszystkim zastanowić się nad tym, jak dobrze zorganizować czas. 

Czytaj całość

Zalety rozszerzonej matury z języka obcego

27 maj 2022

Znajomość języków obcych jest niezwykle ceniona na rynku pracy. Niewątpliwie więc warto się ich uczyć. Dobrym pomysłem jest także zdanie z jednego z nich matury rozszerzonej. Dlaczego? Przede wszystkim ze względu na fakt, że wysoka ocena z takiego egzaminu otwiera przed nami mnóstwo możliwości na uczelniach wyższych.

Czytaj całość

Jakie lektury będą obowiązkowe na maturze 2022?

2 maj 2022

Jednym z corocznych tematów rozmów wśród maturzystów są domysły na temat tego, które lektury pojawią się na egzaminie z języka polskiego. Czy zostaną poproszeni o charakterystykę bohaterów "Lalki" Bolesława Prusa, a może o rozprawkę wykorzystującą wątki ze "Zbrodni i Kary" Dostojewskiego? A może coś bardziej współczesnego? Kapuściński? Młoda Polska? Dwudziestolecie międzywojenne? Nikt nie zna odpowiedzi na te pytania dopóki nie spojrzy na arkusz maturalny. Dlatego wszystkie lektury, przynajmniej te wskazane jako obowiązkowe na poziomie podstawowym, należy znać. Które konkretnie? Nasze liceum w Krakowie przypomina.

Czytaj całość

Wymogi dotyczące matury 2022 - co czeka maturzystów?

29 kwiecień 2022

Co roku nowa grupa absolwentów liceów i techników (w tym naszego prywatnego liceum w Krakowie) staje przed wyzwaniem przystąpienia do egzaminu dojrzałości. Realia związane z pandemią COVID-19 stworzyły nowe okoliczności przeprowadzania egzaminów. Jak będzie wyglądała matura w 2022 roku? Czego oczekuje się od abiturientów?

Czytaj całość

Jak konsekwentnie podążać ścieżką swoich zainteresowań, nie zapominając o nauce do matury?

14 kwiecień 2022

Matura to dla wielu osób jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu. Dlaczego? Przeważnie oddziela okres edukacji obowiązkowej od studiów oraz życia zawodowego. Egzamin dojrzałości jest ważny również dlatego, że wyniki z niego stanowią główne kryterium rekrutacyjne na uczelniach. 

Czytaj całość

Czy joga pomaga w nauce? Podpowiadamy, jak skutecznie przygotować ciało i umysł do przyswajania wiedzy

31 marzec 2022

Jeżeli chcemy osiągać wysokie wyniki w szkole, musimy przede wszystkim skupić się na systematycznej pracy. Warto jednak pamiętać o tym, żeby znaleźć także czas na rozwój fizyczny, który nie tylko zrelaksuje nasze ciało, ale także dobrze wpłynie na pracę mózgu. Znakomitym wyborem będzie joga.

Czytaj całość

Dlaczego warto się uczyć języka włoskiego?

14 marzec 2022

Wielu i wiele z nas koncentruje się na nauce angielskiego — to język, którym posługiwać się można w większości większych miast świata. Warto również rozwijać swoje zdolności z zakresu innego języka obcego. Dobrym pomysłem jest opanowanie włoskiego. Dlaczego? Wyjaśniają nauczyciele naszego prywatnego liceum w Krakowie.

Czytaj całość
pokaż więcej wpisów