Dlaczego warto wybrać klasę biologiczną w liceum?

10 październik 2019

W dużym uproszczeniu ludzie dzielą się na osoby o większych predyspozycjach w zakresie nauk ścisłych oraz na te, które większe zdolności przejawiają w odniesieniu do przedmiotów humanistycznych. Istnieje również teoria, że pierwsze spośród nich myślą za pomocą lewej półkuli mózgu, drugie zaś - za pomocą prawej półkuli. Oczywiście podziały te nie są precyzyjne, często “ścisłowcy” posiadają zainteresowania o charakterze artystycznym i doskonale w nich się realizują, i odwrotnie. Generalnie jednak warto spróbować określić samodzielnie, do której z tych grup przynależymy. Dzięki temu będziemy mogli zdecydować, z jakich przedmiotów będziemy zdawać egzaminy maturalne. Jest to szczególnie istotne z tego powodu, że wyniki z nich liczą się podczas postępowania rekrutacyjnego na studia. Warto zwłaszcza zastanowić się nad wyborem przedmiotów z zakresu rozszerzonego, do których będziemy przystępować, gdyż wyniki z nich mają podczas rekrutacji na uczelnie większą wagę. III Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Krakowie oferuje uczniom możliwość zdobywania wiedzy w klasie o nachyleniu humanistycznym oraz w klasie o nachyleniu biologicznym.

Obie z nich pomogą nam przygotować się na wysokim poziomie do egzaminów maturalnych. Jeżeli pragniemy jednak zdawać na medycynę, na biologię czy innego rodzaju studia przyrodnicze, na które zdamy dzięki wysokim wynikom m.in. z matury z biologii, zapiszmy się do tej drugiej klasy. W przypadku zaś, gdy zależy nam także na dobrych rezultatach z innych przedmiotów - nauczyciele liceum dodatkowo umożliwią nam przygotowanie się do nich w zakresie rozszerzonym.

Jeśli chodzi o klasę o profilu biologicznym, uczęszczając do niej, uzyskamy kompetencje na poziomie zaawansowanym nie tylko z samej biologii, ale również z języka angielskiego oraz języka polskiego. Przyszli studenci medycyny z pewnością zdecydują się na zapisanie do owej grupy. Dzięki temu zyskają bowiem większą pewność, że dostaną się na wymarzone studia - należące zresztą do tych kierunków, które w największym stopniu gwarantują nam zdobycie zatrudnienia.

Szczegóły dotyczące programu nauczania w klasie o nachyleniu biologicznym w naszym liceum można znaleźć na stronie http://www.iiiplo.krakow.pl/rekrutacja.